Planlar Hayaller

Aralık ayında kepçe peşinde koşmanın ceremesini evin önünün bolca çamur olmasıyla almış bulunuyoruz. Peki bu çirkin görüntünün moralimizi bozmasına izin verecek miyiz?

Hiç sanmıyorum 😎.

Bu sabah hava kapalı, sisler ardımızdaki dağların tepelerinde geziyor, bahçede mantarlar hafiften başlarını çıkartmış. İlk kışına şahit olmaya başladık yeni evimizin, bahçemizim. Heyecanlıyım acaba neler yaşıyacağız 😍.

Evin önü, hiç dokunmak istemediğim bir alandı, çünkü baharda bu kısım sırf kır çiçeği doluyor. Ama biraz çukur kalıyor ve bir şekilde suyu uzaklaştırmamız lazımdı. Bu haliyle ne yapmalı diye düşününce epey bir plan yaptık, hayallere daldık.

Evin etrafına bolca çimen, yonca ve çiçek tohumu atmaya,

evin önünü masa tenisi, frizbi vs oynayabileceğimiz bir alan yapmaya,

evin arkasındaki taraçalı alana birkaç ağaç ekip, gerisini bostan olarak kullanmaya. Bir köşeye lavabo ve tezgah yapmaya, bir küçük masa, sandalye atmaya

büyülü ormanın diğer yanındaki taşlık bölgeyi kümese çevirmeye

evin önündeki pinar ağaçlarının altına bir platform yapmaya 

Hayaller, hayaller, hayaller…

Sonra ben gün oldu, hafif bir elbise giydim, sepetimi takıp bostandan kahvatılığımı aldım, yıkadım dışarıdaki otantik fayans lavabomda..

Gün oldu, ahşap platformumda yogayla başladım güne..

Gün oldu mutfak penceremden çiçeklenen ağaçları izledim..

Arı kovanından balımı aldım..

Tazecik yumurtamı topladım, tavuklara böcek üretecek bir mekanizma kurmayı düşündüm..

Hasan‘ı hacamat ettim masa tenisinde..

Hayal etmeyi çok severim, planlar hayalleri kovalıyor ama aklımız bahçede, hadi çıkıp bir 5 dk gezelim bakalım diyoruz. Hasan acele ediyor, ettiriyor her zamanki gibi. Hadi hadi çorabını giy bir bakıp gelicez diye, pijama altına lastik çizmeleri geçiriyor sabırsızlıkla.

Lastik çizmeyle göllenmiş yerlere girmek, suyla ve çamurla oynamak ne keyif, yıllardır yapmamışım. Nedense sadece çocuklara yakıştırmışım bu oyunu ama her yaşta çamur sevilmeli, sevdirilmeli 😄. 

Kocaların kocası bu arada yine bir el çabukluğu ile eline kazmayı alıyor, tabi serde mühendislik de var, suyu tahliye çalışmalarına başlıyor. Neyse ki üstünü değiştirmeye ikna edebildim, varsın gözüne kadar çamura bulansın ama işe uygun kıyafet önemli 😉.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir