Olay nedir komutanım?

Köydeyiz, Türkiyede tam kapanma diye bir mevzuu çıkmış, perşembe akşamı şehirden köye kaçtık. Zaten bostan yapmaya da başladık, 18 gün buralara gelip gitmesek herşey ziyan olurdu, biz de 4 duvar arasında fena bunalırdık. Ha insan istedi mi 4 dönüm bahçede de bunalıyor o ayrı. 

Rutin bir gündeyiz, sabah güneş yakmaya başlamadan bahçede çalıştık, arılarımızın kovanlarını daha gölge bir yere taşıdık. Ama bir baktık, kovanların eski yerinde arı bulutu oluşuyor. Meğer o iş kovanı aldım koydumla olmuyormuş, arılarla ilgili yeni bir bilgi öğrenip, kovanları da bu işi uzatmadan eski yerlerine taşıyoruz. Ardından en sevdiğimiz öğün, kahvaltıyı hazırlıyor ve bahçemizde yapıyoruz. Havalar biraz ısındığı için, klimanın faydalarını düşünerek çalışmak için eve dönüyoruz. Kahvelerimizi yanımıza almış, bilgisayarlarımızın başında hafifçe kamburlaşmış ve ciddiyetle çalışmaya başlamışız.

Aaaaa arazinin etrafında bir jandarma geziyor

-Hayırdır inşallah! *

Ötedeki çobanın kızı kaybolmuş! İçim sıkılıyor, nasıl kaybolur çocuk. Çobanı biliyoruz ama kızını hiç görmedik. Yaşını sorup 16-17 yaşlarında olduğunu öğrenince rahatlıyorum.

-Kaybolma değil de kaçmadır bu durum

Bir kız kaçırma vakası

Sonra tekrar jandarmayı görüyoruz, telefonlar alınıp veriliyor. Hasan çok şey öğrenmiş olmanın doluluğu ile geliyor, muzipçe soruyor. Kızı kim kaçırmış biliyor musun?

-Behsat mı kaçırmış!?

Kızın yan komşumuzun evinde olduğundan şüpheleniyorlarmış, arama emri çıkmasını bekliyorlarmış. Kız o arada kaçmasın diye de evin etrafında kontroldeler. Tabi bu arada siz de dikkat edin, yaramaz bu adam vs.

-Sağol uyardığın için ama nicedir yanyanayız, hiçbir sıkıntı da yaşamadık.  

Sonunda arama emri geliyor, Behsat’ın tavan arasında Sümbül bulunuyor. Behsat’tan habersiz geldim, saklandım diyor. 

Meğersem aşıklarmış, 2 yıllık bir ilişkileri varmış, kızı istemişler ama babası vermemiş, bu kızın 4. kaçışıymış. Nüfusa geç yazdırılmış aslında reşitmiş, ailesinin yanında rahat değilmiş. Zaten ailesine verilmeyi istemiyor diye bakım evine yerleştirildi gün sonunda.

Vay efendim Behsat’la kızın arasını kızın analığı yapmış ama babası istemiyormuş evlenmelerini, biz arkadaşız sen benim kızıma nasıl bakarsın diye, içkicisin yaramazsın diye istemiyormuş. Oysa babanın da içkiliylen tüfekle adam öldürmeye giderken yakalanmışlığı varmış.

İlginç hayatlar, hikayeler

Ya bir yandan o yaşta (hadi geç yazıldı diye biz onu 20 yaşında kabul edelim) bu nasıl bir cesaret! avukat mısın, bu ne zeka! Daha tanışmadık, meraklardayım. Ama empati de yapamıyorum, kafam karışıyor. 

-Tebrikler Bahar, hikayeye kendini kaptırmadan dinlemeyi başardın!

Bir yandan büyük aşklar, kavgalar, fedakarlık. Bir tarafım özenmedi desem yalan, film gibi hayatlar; o masumluk,  çoşkunluk, yeni ilişkinin heyecanı

-İyi de hayat nasıl bu kadar zor olabilir?

Şaşırdım, sonra mutfağa geçtim, kıymalı baklalı bir makarna hazırladım. (şefin bugüne özel uydurma tarifi)

Geçtik youtube karşısına, bir şeyler öğreneceğimiz programlar izledik. Hakkikatle gerçeklik farklı nedir anlarken, baktım Hasan uyumuş. 

 

* İç sesim

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.